Geyik Bayırında Birkaç Gün

Malum Gökçe Antalya’ya yerleşince ziyarete gitmeden, gitmişken de geyikte tırmanmadan olmazdı. 1 mayısı fırsat bilip soluğu Gülden Ardıç ve Cihan Emre ile Antalya hava limanında aldık. Her resmi tatil şehirden kaçmak sevdiğim insanlarla sevdiğim şeyi yapmaya bir fırsatttt.

Bu sefer nasıl olsa buluruz diye düşünüp önceden kiralık araç ayarlamamış olma hatasının hayat dersini gecenin bir yarısı limanda aldık. Ama klasik türkiş bir çözümle geç de olsa sorun çözüldü. neyse uzatmayalım resmi tatil hafta sonu vs… son anda bir araç bulup Gökçeciğe kapağı attık. Ertesi gün Geyik Bayırı sonraki gün tekrarrrr ve ve ve son gün Olimpos ve deniz. Dolu dolu geçen tırmanış günleri ucundan acıcık deniz keyfi, bir tutam Olimpos kayası ve tekrar kürkçü dükkanı. Ne iyi ettin oralara kaçmakla be Gökçe. Bir de her tırmanış bahçesinde tüm kış yüzme fırsatı arayan Gülden in suya kavuşma anı. Akdeniz ve Gülden 🙂
Pek çok kişi için hafta sonu Antalya tırmanışları gereksiz zahmetli ve pahalı gözüktüğünün farkındayım ancak İstanbul da kalmaktansa bir günlüğüne bile Antalya ya gidip gün boyu dolu dolu tırmanmayı tercih ederim. Yorucu mu? evet. yaptım mı çok. Tabi durum böyleyken günlük kaçamak ilaç gibi geldi. Gelelim işin ekomüük tarafına eğer uçak biletleri dikkatle takip edilirse yılda birkaç çok ucuz bileti bulmak mümkün oluyor.